DFMClogo

Dale Farm Milk Cup 2015 PREMIER SECTION
MONDAY 27TH JULY 2015
KO TIME     VENUE
3.30 pm OC Blues 2 v 1 Motherwell Clough, Ballymena
3.30 pm Alset Colombia 2 v 3 Otago Academy Roe Mill, Limavady
3.30 pm Right to Dream 2 v 1 Co. Tyrone Riada Stadium, Ballymoney

7pm

Lusaka Academy 1 v 3 Co. Londonderry

Rugby Avenue, Coleraine

5 pm Club América 1 v 1 Co. Down Broughshane, Ballymena
5 pm Vendee 0 v 1 O'Higgins Parker Avenue, Portrush
5 pm Co. Fermanagh 1 v 2 Partick Thistle The Warren, Portstewart
5.30 pm Co. Antrim 3 v 0 Strikers Showgrounds, Ballymena
7 pm Malaga CF 1 v 3 CSKA Moscow Scroggy Road, Limavady
7 pm Real Sociedad 1 v 0 Co. Armagh Seahaven, Portstewart
7.30 pm Newcastle United 2 v 0 Higashi Fukuoka Riada Stadium, Ballymoney

 

Dale Farm Milk Cup 2015 PREMIER SECTION
TUESDAY 28TH JULY 2015
KO TIME     VENUE
3.30 pm CSKA Moscow 1 v 0 Lusaka Academy Clough, Ballymena
3.30 pm Vendee 1 v 4 Club América The Warren, Portstewart
3.30 pm O'Higgins 3 v 1 OC Blues Roe Mill, Limavady
5 pm Co. Tyrone 0 v 2 Co. Antrim Broughshane, Ballymena
5 pm Higashi Fukuoka 0 v 4 Strikers Castlerock
5 pm Co. Down 0 v 2 Motherwell Rugby Avenue, Coleraine
5 pm Co. Armagh 2 v 1 Alset Colombia Parker Avenue, Portrush
7 pm Otago Academy 0 v 0 Real Sociedad Scroggy Road, Limavady
7 pm Co. Londonderry 3 v 2 Co. Fermanagh Seahaven, Portstewart
7.30 pm Partick Thistle 0 v 5 Malaga CF Riada Stadium, Ballymoney
7.30 pm Newcastle United 1 v 3 Right to Dream Showgrounds, Ballymena

 

Dale Farm Milk Cup 2015 PREMIER SECTION
WEDNESDAY 29TH JULY 2015
KO TIME     VENUE
3.30 pm Co. Armagh 2 v 0 Otago Academy Clough, Ballymena
3.30 pm Co. Down 3 v 1 Vendee Roe Mill, Limavady
3.30 pm Lusaka Academy 3 v 1 Partick Thistle Rugby Avenue, Coleraine
3.30 pm Motherwell 2 v 2 O'Higgins The Warren, Portstewart
4 pm CSKA Moscow 4 v 1 Co. Londonderry Riada Stadium, Ballymoney
5 pm Strikers 2 v 0 Right to Dream Broughshane, Ballymena
5 pm Club América 3 v 0 OC Blues Castlerock
5 pm Co. Antrim 2 v 1 Higashi Fukuoka Parker Avenue, Portrush
7 pm Co. Tyrone 0 v 4 Newcastle United Scroggy Road, Limavady
7 pm Real Sociedad 3 v 0 Alset Colombia Showgrounds, Ballymena
7 pm Malaga CF 2 v 1 Co. Fermanagh Showgrounds, Coleraine

 

The games played on Monday, Tuesday and Wednesday are QUALIFYING GAMES and are played for points: 3 points for a win, one point for a draw and no points for a defeat. On Wednesday after the three qualifying games have been completed, the teams are placed in one table based on the number of points each team has won.

 

In the Premier Section
• Teams placed 1 to 4 play in the semi finals of the Dale Farm MILK CUP
• Teams placed 5 to 8 play in the semi finals of the Dale Farm GLOBE
• Teams placed 9 to 12 play in the semi finals of the Dale Farm VASE
• Teams placed 13 to 16 play in the semi finals of the Dale Farm BOWL
• Teams placed 17 to 22 play two more games, one on Thursday and one on Friday on a league basis.
The team at the top of this league will be the winners of the Dale Farm Salver.

 

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 

Dale Farm Milk Cup 2015 Semi Final Fixtures

 

Dale Farm Milk Cup 2015 PREMIER SECTION
THURSDAY 30TH JULY 2015
DALE FARM SALVER FINALS 1ST MATCHES
KO TIME     VENUE
3.30pm Partick Thistle 5 v 1
Higashi Fukuoka Clough, Ballymena
3.30pm  Co. Fermanagh 2 v 1
Co. Tyrone Roe Mill, Limavady
3.30pm Alset Colombia 1 v 6 Vendee Riada Stadium (2), Ballymoney

 

Dale Farm Milk Cup 2015 PREMIER SECTION
THURSDAY 30TH JULY 2015
DALE FARM BOWL SEMI FINALS
KO TIME     VENUE
5pm OC Blues 1 v 0
Co. Down Castlerock
5pm  Lusaka Academy 0 v 0
Otago Academy Parker Avenue, Portrush
  (Penalties) Lusaka Academy 4 v 5 Otago Academy  

 

Dale Farm Milk Cup 2015 PREMIER SECTION
THURSDAY 30TH JULY 2015
DALE FARM VASE SEMI FINALS
KO TIME     VENUE
5pm Co. Armagh 0 v 0
Motherwell Rugby Avenue, Coleraine
  (Penalties) Co. Armagh 5 v 4 Motherwell  
3.30pm  Right to Dream 2 v 0
Co. Londonderry  The Warren, Portstewart

 

Dale Farm Milk Cup 2015 PREMIER SECTION
THURSDAY 30TH JULY 2015
DALE FARM GLOBE SEMI FINALS
KO TIME     VENUE
5pm Strikers 1 v 5
Newcastle United Broughshane, Ballymena
5.30pm  O'Higgins FC 3 v 0
Malaga CF Riada Stadium, Ballymoney

 

Dale Farm Milk Cup 2015 PREMIER SECTION
THURSDAY 30TH JULY 2015
DALE FARM MILK CUP SEMI FINALS
KO TIME     VENUE
7pm CSKA Moscow 0 v 0
Club América Scroggy Road, Limavady
  (Penalties) CSKA Moscow 3 v 5 Club América  
7.30pm  Co. Antrim 2 v 0
Real Sociedad Riada Stadium, Ballymoney

 

 

 * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 

Dale Farm Milk Cup 2015 Finals

 

Dale Farm Milk Cup 2015 PREMIER SECTION
FRIDAY 31ST JULY 2015
DALE FARM SALVER FINALS 2ND MATCHES
KO TIME     VENUE
1.30pm Partick Thistle 2 v 3
Co. Tyrone Rugby Avenue, Coleraine
1.30pm  Co. Fermanagh 0 v 2
Vendee Castlerock
1.30pm Alset Colombia 0 v 3
Higashi Fukuoka The Warren, Portstewart

 

Dale Farm Milk Cup 2015 PREMIER SECTION
FRIDAY 31ST JULY 2015
DALE FARM BOWL FINAL
KO TIME     VENUE
1.30pm OC Blues 3 v 1
Otago Academy Broughshane, Ballymena
DALE FARM BOWL 3RD/4TH PLAY-OFF
1.30pm  Co. Down 3 v 0
Lusaka Academy Riada Stadium (2), Ballymoney

 

Dale Farm Milk Cup 2015 PREMIER SECTION
FRIDAY 31ST JULY 2015
DALE FARM VASE FINAL
KO TIME     VENUE
1.30pm Co. Armagh 1 v 6
Right to Dream Roe Mill, Limavady
DALE FARM VASE 3RD/4TH PLAY-OFF
1.30pm  Motherwell 2 v 2
Co. Londonderry Riada Stadium, Ballymoney
  (Penalties) Motherwell 4 v 1 Co. Londonderry  

 

Dale Farm Milk Cup 2015 PREMIER SECTION
FRIDAY 31ST JULY 2015
DALE FARM GLOBE FINAL
KO TIME     VENUE
1.30pm Newcastle United 0 v 2
O'Higgins FC Coleraine Showgrounds
DALE FARM GLOBE 3RD/4TH PLAY-OFF
1.30pm  Strikers 2 v 1
Malaga CF Parker Avenue, Portrush

 

Dale Farm Milk Cup 2015 PREMIER SECTION
FRIDAY 31ST JULY 2015
DALE FARM MILK CUP FINAL
KO TIME     VENUE
8pm Club América 1 v 1
Co. Antrim Ballymena Showgrounds
  (Penalties) Club América 2 v Co. Antrim  
DALE FARM MILK CUP 3RD/4TH PLAY-OFF
1.30pm  CSKA Moscow 4 v 2
Real Sociedad Seahaven, Portstewart